Na co zwrócić uwagę kupując sejf na klucze?

źródło: Leigh Prather / stock.adobe.com

Mimo coraz częściej spotykanych elektronicznych kontroli dostępu nadal w wielu instytucjach istnieje konieczność zarządzania dużą liczbą kluczy. Do takich miejsc należą zakłady produkcyjne, zakłady opieki medycznej, szkoły. Jednocześnie istnieją branże, w których to klucze jako takie stanowią element wartościowy na tyle, by pilnie go strzec, np. kluczyki do samochodów. Jak zabrać się do przechowywania kluczy i co wybrać?

Zalety szafek na klucze

Najprostszym sposobem przechowywania kluczy są szafki. Są dostępne w naszej ofercie w wielu rozmiarach, wyposażone w sporą liczbę haczyków, na których spoczywają ponumerowane klucze.

Szafki tego typu wiesza się na ścianie. Sposób montażu skrzynki na ścianie jest bardzo prosty, wystarczą stalowe kotwy.

Szafki na klucze to produkty proste i lekkie, przeznaczone do przechowywania kluczy raczej w trybie porządkowym niż antywłamaniowym, aby zarządzać kluczami, a nie strzec ich przed włamaniem.

Szafki na klucze przeważnie wyposażone są w zamek kluczowy, chociaż dostępne są też modele mające zamek elektroniczny.

Zastosowanie sejfów na klucze

Jeśli szukasz czegoś do przechowywania kluczy o większym znaczeniu, takich jak klucze od samochodu albo klucze do strategicznie ważnych pomieszczeń, zamiast lekkiej szafki powinieneś przejrzeć sejfy na klucze.

Sejf do przechowywania kluczy to już urządzenie antywłamaniowe, którego odporność potwierdzona jest co najmniej certyfikatem klasy S1 wg normy PN-EN 14450.

Sprawdź naszą kategorię: sejf S1

Sejfy na klucze znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie faktycznie obawiasz się prób włamania, lub tam, gdzie utrata kluczy będzie dla Ciebie stanowić poważny problem.

Urządzenia te mają mocniejsze, czasami wielościenne drzwi i ściany. Dostępne są też produkty przeznaczone do wmurowania w ścianie, chociaż możesz taki sejf powiesić lub postawić w wielu miejscach.

Sejfy na klucze, podobnie jak szafki, mogą być wyposażone w zamek kluczowy, szyfrowy lub zamek elektroniczny.

Zapoznaj się też z artykułem:   Czy warto mieć sejf na klucze?

Jak działają depozytory kluczy?

Najbardziej wymagającym klientom oferujemy urządzenia bardziej zaawansowane, służące nie tylko do przechowywania, ale do wydajnego zarządzania kluczami, w tym kontrolowania dostępu do nich oraz ich przepływu.

Depozytor kluczy działa w sieci internetowej. Otwarcie drzwi i zwolnienie gniazda trzymającego klucz następuje po pozytywnym zweryfikowaniu użytkownika, co odbywa się za pomocą kodu, karty albo kombinacji obu sposobów.

Wbrew pozorom depozytor to łatwy sposób, by pracować z kluczami. Pamiętaj jednak, że depozytory to nie sejfy na klucze i same z siebie nie stanowią ochrony antywłamaniowej. Najlepiej zatem, żeby pracowały wraz z innymi metodami zabezpieczającymi, takimi jak całodobowy monitoring i ochrona.

Więcej o tych produktach przeczytasz w artykule:   Kiedy warto kupić depozytor kluczy?

Jakie sejfy na klucze kupić?

Ostatecznie to, czy Twoje potrzeby dostatecznie zrealizują szafki, sejfy na klucze czy depozytory przeznaczone do zarządzania kluczami, postanowić musisz sam. Wszystkie te urządzenia dostępne są w różnych rozmiarach i pojemnościach, musisz wybrać rodzaj zamka i miejsce montażu.

Jeśli będziesz mieć wątpliwości lub pytania zapraszamy do kontaktu. Doradcy Działu Handlowego z przyjemnością pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania.