Sejf na zegarki

Szukasz miejsca dla swoich zegarków? Przeczytaj poniższy tekst.

Mówi się, że jedynym elementem biżuterii, który przystoi do mężczyzny, jest zegarek. Kolekcjonowanie zegarków staje się popularne nie tylko wśród najbardziej majętnych ludzi. Zegarek to dobry prezent nie tylko dla mężczyzny, ale i dla kobiety, a zakup tych najbardziej wartościowych stanowi obiecującą inwestycję w przyszłość. Jeśli jesteś kolekcjonerem, ten artykuł jest dla Ciebie.

Jaki sejf na zegarki powinien być?

Zacznijmy od podstaw, zamknijmy na chwilę oczy i wyobraźmy sobie sejf na zegarki. Intuicyjnie oczami Twojej wyobraźni ukaże się sejf nieco inny niż to, co podpowiada wyszukiwarka. Zegarki można oczywiście trzymać w klasycznym urządzeniu ze stali i betonu, ale czy to uchodzi, by dzieło sztuki, jakim bez wątpienia jest zegarek, spoczywało na lakierowanej proszkowo półce?

Zatem nie bez przyczyny do przechowywania kosztowności, w tym oczywiście zegarków, najczęściej wykonujemy sejfy na specjalne zamówienie. Produkt taki obejmuje sejf bazowy, którego klasę bezpieczeństwa dostosowujemy do wartości przechowywanych przedmiotów, wyposażony adekwatnie do wymagań Klienta. Możliwość wykonania sejfu dokładnie takiego, jakiego potrzebujesz, to nasz największy atut.

Przyjrzyjmy się po kolei częściom składowym, z jakich składa się sejf na zegarki.

Sejf bazowy

Klasa bezpieczeństwa

To tak naprawdę jedyny element, który w trakcie produkcji sejfu na zamówienie powstaje w fabryce. Na tym etapie musisz mniej więcej określić: jakiej wysokości powinien być Twój sejf, jakie wymiary zewnętrzne będą optymalne, ile potrzebujesz mieć w nim miejsca, jaki zamek elektroniczny będzie najbardziej odpowiedni i najważniejsze: jaką klasę bezpieczeństwa sejf ma mieć. Nie będzie zaskoczeniem, że najbardziej polecamy sejfy o klasach bezpieczeństwa III, IV i V wg normy PN-EN 1143-1, w których możesz bezpiecznie trzymać nie tylko zegarki, ale i biżuterię czy gotówkę. Wraz z klasą odporności antywłamaniowej rośnie też waga sejfu, co ma fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa Twojej kolekcji.

Lakierowanie

Standardowo każdy sejf lakierowany jest proszkową strukturą. Wykonanie takie nie jest jednak szczególnie spektakularne i, o ile nie planujesz schować sejfu w zabudowie meblowej, warto zadbać, by zewnętrzne oblicze Twojego sejfu było nieco ładniejsze. Istnieje kilka możliwości, m. in. lakier matowy, półmatowy lub nawet wysoki połysk, który pozwoli Ci się przejrzeć w drzwiach sejfu. To piękne rozwiązanie, więc jeśli sejf stać będzie na wyeksponowanym miejscu, to takie wykończenie będzie robiło ogromne wrażenie.

Oczywiście, kolor możesz wybrać dowolny, posługujemy się paletą RAL.

Zamek do sejfu

Podstawowym sposobem otwierania każdego sejfu jest korzystanie z klucza. Tego typu zamek jest jednak nie tylko mało wygodny, ale i kłopotliwy. W sejfach wysokoklasowych klucz ma kilkanaście centymetrów długości, a od klasy IV zamki muszą być dwa, co oznacza konieczność trzymania przy sobie czterech tej długości kluczy. Dlatego najpopularniejszym rozwiązaniem jest zamek elektroniczny. Dostępne są liczne modele renomowanych niemieckich producentów, oferujące mniej lub bardziej zaawansowane funkcje, takie jak otwieranie awaryjne kluczem, audyt operacji czy liczba użytkowników sięgająca kilkuset. Zamek elektroniczny jest najprostszym w obsłudze sposobem otwierania i zamykania sejfu, a przy tym najładniej się prezentującym, co dla sejfów linii Signature ma fundamentalne znaczenie. Zamkiem elektronicznym łatwo jest również operować o tyle, że nie potrzeba zasilania zewnętrznego, a jedynie baterii 9V, która powinna wystarczyć na 2-3 lata.

Wykończenie wnętrza

Skoro mamy już wybrane wymiary zewnętrzne, parametry, klasę i zamek, pora zająć się wyposażeniem wnętrza sejfu. Tutaj jest o wiele ciekawiej.

Zabudowa meblowa

Jeśli przyjęliśmy, że zewnętrzne oblicze Twojego sejfu będzie się prezentować ekskluzywnie, nie wypada zostawić rzeczy inaczej w przypadku wnętrza. Tutaj mamy do wyboru niezliczone kombinacje stylów, materiałów i kompozycji. Możesz w sejfie umieścić zabudowę z drewna naturalnego, forniru, ale też bardziej egzotycznego materiału. Szuflady na biżuterię mogą być wysuwane ręcznie albo automatycznie, a wewnętrzne podziałki na precjoza – wyłożone alcantarą. Fronty szuflad wykonamy dla Ciebie z połyskiem lub w półmacie. Oprócz zegarków i biżuterii możesz też przechowywać w sejfie dokumenty czy gotówkę, zatem nie zaszkodzi wolna przestrzeń albo zamykany osobnym zamkiem elektronicznym skarbczyk, również wykonany z drewna. Wymiary szuflady czy każdego innego elementu wnętrza definiujesz sam. Opcji jest mnóstwo.

Urządzenia do przechowywania zegarków

Wśród najpiękniejszych i najbardziej wartościowych zegarków większość stanowią te pozbawione baterii, których działanie opiera się na mechanizmie wprawianym w ruch naturalnymi ruchami ciała noszącej je osoby. O ile masz jeden taki zegarek, to problemu nie ma, natomiast jeśli zegarków jest więcej, to przechowywanie ich przez dłuższy czas w bezruchu powoduje zatrzymanie się mechanizmu. Do przechowywania zatem zegarków mechanicznych służą rotomaty, urządzenia wprawiające zegarki w ruch w zdefiniowanych odstępach czasu. Rotomaty takie wkomponować można w zabudowę meblową. Są rotomaty, które zabudowuje się każdy niezależnie od siebie, ale istnieją też gotowe moduły o różnej wysokości, które wstawimy do sejfu w całości. 

Tak może wyglądać wnętrze Twojego sejfu na zegarki.

Jak wygląda zamówienie sejfu na zegarki?

W przypadku sejfów tak personalizowanych proces zakupowy chwilkę trwa i będziemy prosili o Twoje zaangażowanie. Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o tym, jaki ma być Twój sejf, ustalimy krok po kroku: jego wymiary zewnętrzne, ilość szuflad na biżuterię, układ szuflad, liczbę rotomatów do przechowywania zegarków, ilość miejsca na dokumenty i gotówkę, wreszcie szczegóły takie, jak dostawa i ostatecznie cena. Na każdym etapie będziesz w bliskim kontakcie z doradcą, który odpowie na wszystkie pytania, a im więcej ich zadasz, tym lepiej.

Może Cię zainteresować:   Najciekawsze rozwiązania w nowoczesnych sejfach. Co oferuje rynek?

7 pomysłów, gdzie schować pieniądze w domu, aby czuć się bezpiecznie